Wykonujemy instalacje gazu płynnego “pod klucz”. Budujemy instalacje będące własnością klienta ale istnieje możliwość dzierżawy zbiornika/ów. Każdą ofertę przygotowujemy na indywidualne zamówienie Klienta i dostosowujemy do Jego potrzeb.
Wykonujemy instalacje grzewcze dla domków jednorodzinnych, hoteli, ferm drobiowych, hal produkcyjnych, suszarni zboża
oraz zakładów produkcyjnych, które wykorzystują gaz płynny dla swojej technologii.
Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji począwszy od wykonania projektu, uzyskania niezbędnych uzgodnień, montażu instalacji, aż po odbiór Urzędu Dozoru Technicznego.
Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w budowie systemów grzewczych, opartych na tego typu instalacjach.
Działamy na terenie województw: Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Wielkopolska, Łódzkie, Mazowieckie.
POL-DAW jest firmą rekomendowaną przy budowie instalacji gazu płynnego przez największego producenta zbiorników gazowych firmę CHEMET S.A.
Gwarantujemy usługi o wysokim standardzie, na urządzeniach najwyższej jakości, renomowanych producentów.
Podstawowe parametry techniczne zbiorników do magazynowania gazu płynnego.
Załącznik nr 1 - Wytyczne dotyczące posadowienia zbiorników na ciekłe gazy
Załącznik nr 2 - Naziemny zbiornik ciśnieniowy na propan, propan-butan
Załącznik nr 3 - Naziemny zbiornik ciśnieniowy na propan, propan-butan Ø1000
Kupno czy dzierżawa instalacji LPG
Po zdecydowaniu się na instalację gazu płynnego należy wybrać czy zamierzamy kupić zbiornik na własność, czy go wydzierżawić.
Obie opcje posiadają zarówno zalety, jak i wady. Kupienie własnej instalacji to doskonałe rozwiązanie, jeżeli firma bądź dom dysponują większym budżetem, a jednocześnie wiadomo już, że instalacja gazu ziemnego nie zostanie podłączona do obiektu przez najbliższe 5-10 lat. Dzierżawa jest tańsza na etapie początkowej inwestycji, jednak tak naprawdę cena paliwa może się zmienić w dowolnym momencie - wszystko zależy od dostawcy, który może po kilku latach nałożyć podwyżkę. Oznacza to, że wybór zależy od budżetu jakim Państwo dysponują, a także wymaganego stopnia niezależności od osób trzecich (czyli dostawcy).
Koszty ogrzewania gazem płynnym (propan - butan)
Często można spotkać się z przekonaniem, że gaz ziemny jest znacznie tańszym rozwiązaniem, niż LPG (Liquefied petroleum gas), jednak nie zawsze pokrywa się to z rzeczywistością. Należy pamiętać, że w przypadku rozwiązania ziemnego to dostawca decyduje o stawkach, które musimy regularnie płacić - a często pojawiają się niespodziewane podwyżki. W przypadku gazu płynnego, właściciel lub dzierżawca zbiornika może podpisać umowę na stałą cenę z wybranym dostawcą. Oznacza to, że po podliczeniu wszystkich kosztów po zakończeniu eksploatacji, LPG wcale nie okaże się droższe, niż jego alternatywa ziemna.
Instalacje zbiornikowe LPG - jak wygląda wykonanie instalacji
Wykonanie niezawodnie działającej instalacji zbiornikowej LPG wymaga nie tylko dużego doświadczenia, ale również bogatego zaplecza technicznego.
Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów dotyczących samych zbiorników (np. czy mają być naziemne, czy podziemne), zostaje przygotowany plan techniczny, uwzględniający warunki terenowe oraz ustalenia indywidualne. Następnie zajmujemy się dostawą wszystkich niezbędnych elementów oraz ich profesjonalnym montażem i podłączeniem. Ostatnim etapem jest dostarczenie gazu płynnego oraz ostateczne sprawdzenie czy cała instalacja działa poprawnie. Wszystkie prace zostają przeprowadzone zgodnie z ustalonym harmonogramem.